Strona głównaGASTRONOMIAPo czym poznać dobry sklep z opakowaniami dla gastronomii

Po czym poznać dobry sklep z opakowaniami dla gastronomii

Prowadząc lokal gastronomiczny, jeszcze niedawno opcja posiłków na wynos była miłym dodatkiem. Ukłonem w stronę klienta, gestem uprzejmości ze strony danego przedsiębiorcy. Obecnie, w czasach pandemii, zamawianie posiłków i napojów na wynos jest jedyną dostępną możliwością, biorąc pod uwagę obostrzenia związane z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną. Opakowania gastronomiczne stały się tym samym obowiązkowym wyposażeniem każdej kawiarni czy restauracji. Po czym jednak poznać, że sklep, w którym zamierzamy zaopatrzyć się w tego typu produkty, jest właściwym wyborem?

Szeroki asortyment opakowań to podstawa

W zależności od tego, jak bardzo bogate jest menu naszej kawiarni czy restauracji, klient może zamówić produkty, wymagające podania – a także dostarczenia – w odpowiedni sposób. Szukając odpowiedniego sklepu, warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment.

Im więcej produktów oferuje dana firma, tym większa szansa, że możemy zaopatrywać się tylko w jednym miejscu. Ma to znaczenie, jeśli potrzebne są nam tak różne opakowania na wynos, jak opakowania do sushi, opakowania do napojów, opakowania dla dzieci, a także opakowania cateringowe – w tym menuboxy, z gotowymi przegródkami – czy opakowania cukiernicze lub na fast food.

Surowce? Od koloru, do wyboru

Podobnie, jak mnogość rodzajów opakowań, równie ważna jest możliwość wyboru spośród konkretnych materiałów, z jakich zostały one wykonany. O ile jeszcze nie tak dawno królował plastik oraz styropian, obecnie świat dąży ku rozwiązaniom ekologicznym.

Dobry sklep z opakowaniami dla gastronomii powinien oferować różne rozwiązania, umożliwiające zarówno właścicielom lokali gastronomicznych, jak i ich klientom podejmować samodzielnie decyzje dotyczące sposobu dbania o środowisko.

Drewno, bambus, papier, pulpa, trzcina cukrowa – wszystkie te materiały wyróżniają się tym, że mogą zastąpić plastikowe opakowania, podkreślając podejście do ekologii i przekonując klientów, że zakupy w danym lokalu przyczynią się do poprawy sytuacji naszej planety.

Opakowania to nie wszystko

Wreszcie – warto mieć na uwadze fakt, że opakowania gastronomiczne, służące do wydawania posiłków na wynos, w wielu przypadkach nie wystarczą. Potrzeba klientowi dostarczyć także jednorazowe sztućce, słomki do napojów czy serwetki gastronomiczne. Ba, niekiedy zamówienie jest na tyle duże, że wymaga zapakowania w torby jednorazowe.

Dobry sklep z opakowaniami powinien być wyposażony także w dodatkowe akcesoria – nie tylko te wspomniane powyżej, ale również takie, jak papier do pakowania, sznurek papierowy, a także etykiety i naklejki do pakowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skompletować większość potrzebnych w naszym lokalu gastronomicznym materiałów w jednym miejscu. Oznacza to nie tylko oszczędność czasu – a niekiedy i pieniądza, uwzględniając na przykład koszty wysyłki lub dojazdu do sklepów – dodatkowo w grę wchodzi swoista spójność.

Kupując produkty w jednym miejscu, łatwiej dobrać je tak, by komponowały się ze sobą. W przypadku zakupów w różnych miejscach jest to nadal możliwe, ale kupując w jednym miejscu możemy zaoszczędzić na kosztach dowozu i mamy szansę zyskać rabat.

Podsumowując – dobry sklep z opakowaniami ma do zaoferowania szeroki asortyment produktów. Znajdziemy w nim nie tylko opakowania, ale także inne produkty, których zakup może być potrzebny w branży gastronomicznej. Z tego powodu warto sprawdzić, co konkretnie ma do zaoferowania dane przedsiębiorstwo, decydując się na zakupy opakowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read