Strona głównaGASTRONOMIAJak pozbyć się moli spożywczych? Domowe sposoby na mole spożywcze

Jak pozbyć się moli spożywczych? Domowe sposoby na mole spożywcze

Mole spożywcze to wcale nie takie rzadkie zjawisko. W wielu kuchniach pojawiają się ci nieproszeni goście, których bardzo ciężko jest wyprosić z naszych domów. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się tych szkodników.

Skąd wiadomo, że to mole spożywcze

Mole spożywcze są dość łatwe do rozpoznania. Mole są owadami, które przypominają swoim wyglądem ćmy. Są koloru szarego, mają skrzydła, które pokryte są kropkami. Warto wiedzieć, że mole spożywcze są większe niż te, które możemy spotkać w naszej odzieży. Bardzo często jednak zauważamy te szkodniki zbyt późno, kiedy już zdążą zostawić larwy bądź wytworzyć pajęczyny w naszych produktach spożywczych. Najczęściej możemy je spotkać w sypkich produktach, takich jak mąka czy kasza.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – czyli co zrobić, żeby nie mieć moli

Najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jeśli nie chcemy mieć w naszej kuchni moli spożywczych, to profilaktyka. Musimy zadbać o to, aby nie było możliwości zagnieżdżenia się tych szkodników w naszych szafkach. Musimy pamiętać, że bardzo często przynosimy mole po prostu ze sklepu, w którym kupujemy dany produkt, dlatego, jeśli nie chcemy dopuścić do rozprzestrzenienia się tych osobników, to warto trzymać sypkie produkty w szklanych pojemnikach. Kupując dany produkt, należy go przesypać z fabrycznego opakowania do zamykanego szklanego pojemnika. Drugą ważną kwestią jest częste i regularne sprzątanie szafek. Larwy moli bardzo lubią chować się za meblami oraz w przestrzeniach między szafkami, dlatego i tam warto zaglądać.

A co jeśli już pojawiły się u nas mole? Sposoby na walkę z molem spożywczym

Jeśli już spotka nas ta niekorzystna sytuacja i znajdziemy u siebie w kuchni mole spożywcze, to należy przede wszystkim pozbyć się wszystkich produktów sypkich, jakie mamy w szafce. Wyrzucamy nie tylko te produkty, w których zauważymy szkodniki, ale także wszystkie inne. Kolejnym krokiem jest dokładne wyczyszczenie szafki oraz umycie jej wodą z mydłem lub wodą z octem. Warto pamiętać, że niektóre zapachy odstraszają mole. Boją się one przede wszystkim cytrusów, goździków, ziela angielskiego oraz liścia laurowego. Taka zapachowa pułapka może nas uchronić przed pojawieniem się tych szkodników.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read