Strona głównaDESERYJak pokroić ananasa? Sprawdzony sposób

Jak pokroić ananasa? Sprawdzony sposób

Skąd pochodzi ananas?

Owoce egzotyczne na stałe zagościły w kuchniach polaków. Lubimy je ze względu na ich nietypowy smak, zapach, fakturę itd. Są one pożywnym urozmaiceniem diety oraz ciekawą przekąską. Jednym z owoców po który często sięgamy na półkach sklepowych jest ananas. Nic dziwnego, ponieważ jest to owoc słodki, soczysty, ale także łatwy do przechowywania.  Wielu z nas nie wie jednak, jakie jest pochodzenie ananasa? Owoc ten naturalnie rośnie w Ameryce Środkowej, lecz obecnie uprawiane są w wielu regionach – głównie w Chinach, na Hawajach, Filipinach, Brazylii i Meksyku.

Jakie są właściwości odżywcze ananasa?

Wielu z nas dołącza ten słodki owoc do codziennej diety, lecz czy ananas ma dużo składników odżywczych? Ananas zawiera takie witaminy jak : C, A, E i te z grupy B. Składniki mineralne, znajdujące się w tym owocu to mangan czy miedź. Czy warto jeść ananasa? Antyoksydanty, które zawiera ananas wpływają ochronnie na działanie wolnych rodników. Dzięki temu, że ten owoc jest bogaty w witaminę C, wpływa na lepsze przyswajanie żelaza. Ananasy mają w swoim składzie bromelinę, enzym biorący udział m.in. w procesie trawienia. Enzym ten może wpływać na zmniejszenie występowania zaparć. Dla kogo ananas będzie odpowiedni? Ze względu na niskokaloryczność ananas jest lubiany przez osoby dbające o sylwetkę lub odchudzające się.

Jak jeść ananasa?

Skoro już wiemy,  dlaczego warto jeść ananasa, należy przejść do samej czynności. Jak pokroić ananasa? Metody na krojenie ananasa są dwie – odcinając zielony pióropusz i obierając chropowatą skórę lub krojąc owoc na pół. Czego użyć do krojenia ananasa? Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest użycie dużego noża z ząbkami. Takiego jak używa się do krojenia chleba. Dzięki temu jest mniejsza szansa na to, że owoc się nam wyślizgnie z rąk i zrobimy sobie krzywdę. Czy można obrać ananasa obieraczką?  Istnieją specjalne obieraczki do ananasów, jeżeli jednak takiej nie mamy, nie posługujmy się zwykłą obieraczką do warzyw. Są one zbyt małe aby pozbyć się grubej skóry znajdującej się na tym owocu. Do czego wykorzystać skórkę z ananasa?  Obierki z ananasa możemy wykorzystać na przykład do zrobienia aromatyzowanego ginu. Aby wykonać ten napój wystarczy wrzucić skórkę i wycięty środek ananasa do dużego słoika, zalać ginem i zakręcić słoik. Trzymać zawartość w słoiku przez kilka dni, codziennie potrząsając naczyniem. Po około pięciu dniach odcedzić i umieścić aromatyzowany gin w butelce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read