Strona głównaGASTRONOMIADruki dla gastronomii - zobacz, jak odmienić wnętrze restauracji

Druki dla gastronomii – zobacz, jak odmienić wnętrze restauracji

Masz restaurację i chcesz, żeby wyglądała wyjątkowo? Jej wystrój to połowa sukcesu. O drugą połowę zadbają praktyczne drukowane dodatki do restauracji – menu, podkładki, zawieszki, stojaki na stół. To dzięki nim twoja restauracja wyróżni się na tle innych i będzie niepowtarzalna.

Restauracja to nie tylko smaczne jedzenie

Dlaczego restauracje cieszą się dużym powodzeniem i są często odwiedzane? Nie tylko ze względu na smaczne jedzenie, bo to samo można mieć w domu, choćby korzystając z usługi cateringu. Restauracja to coś więcej niż wyborne smaki, chociaż należy im oddać palmę pierwszeństwa. Jednak liczy się więcej – wystrój, atmosfera, kameralna muzyka, stylowo nakryty stół, elegancko wydrukowane menu, podkładki, zawieszki na butelki – dosłownie wszystko. Restauracje, które przyciągają tłumy gości, nigdy nie wyglądają pospolicie i banalnie.

Wygląd restauracji może zachęcać do skorzystania z jej usług lub przeciwnie, zniechęcić. Najlepsze nawet dania pozostaną niezauważone, jeśli menu będzie wyglądało nieestetycznie i niezachęcająco. Czym innym jest bowiem plik kartek ze spisem treści, a czym innym profesjonalne menu, które przyjemnie wziąć do ręki.

Jeśli planujesz otworzyć restaurację lub jesteś restauratorem i chcesz przyciągnąć więcej gości, rozważ, czy nie warto przyjrzeć się takim właśnie detalom.

Drukowane menu – wersja dla każdej restauracji

Zdecydowanie przyjemniej jest wziąć do ręki menu wydrukowane specjalnie dla konkretnej restauracji, niż wybierać danie z kilku czarno-białych, skserowanych kartek. W dobrej restauracji taka wersja menu jest nie do pomyślenia.

W zależności od profilu restauracji i liczby oferowanych dań można zamówić różnorakie menu. Najprostsze jest składane na trzy części, ale też trzeba przyznać, że mieści się na nim stosunkowo niewiele treści. Jeśli menu ma zawierać nie tylko informację o daniach, ich składzie i cenie, ale też zdjęcia poglądowe, lepiej zdecydować się na wersję zszywaną lub łączoną spiralnie. Ta ostatnia może zawierać nawet kilkadziesiąt stron.

Drukowane ozdoby na stół

Samo menu to nie wszystko. Wszak na stole znajduje się zazwyczaj więcej rzeczy – podkładki pod talerze, pod szklanki, mini stojaki na stół. Na tym wszystkim można umieścić logo restauracji, wersje przykładowych dań, lub po prostu zadbać, by ich wygląd był spójny z całkowitą aranżacją wnętrza. Jeśli restauracja jest urządzona w stylu nowoczesnym, to i podkładki powinny do niej pasować. Natomiast styl vintage będzie wymagał zupełnie innych dekoracji i tu podkładki muszą przybrać lekko postarzone oblicze.

Stojaki na stół to pionowe ozdoby, wysokie na kilkanaście centymetrów, złożone w rulon, piramidkę lub sześciokąt. Wyznaczają środek stołu, ale są też dyskretną reklamą. Można na nich umieścić zdjęcia apetycznych deserów lub drinków – czegoś, co gość zamówi po zjedzeniu obiadu.

Druki dla gastronomii na wynos

Dania na wynos to ważny element działalności każdej restauracji. To też duże pole do popisu dla menedżerów przy ustalaniu, jak będą pakowane dania i napoje. Opakowania na żywność, serwetki, papierowe kubki do napojów mogą mieć wygląd uniwersalny lub spersonalizowany. Z marketingowego punktu widzenia lepiej postawić na tę drugą opcję. W końcu je się oczami, a dobrze podane jedzenie, także na wynos, to połowa sukcesu. Warto zadbać, by na opakowaniach na wynos znalazło się logo lub nazwa restauracji, a najlepiej jedno i drugie. Jeśli klient zapamięta nazwę marki, to podświadomie wybierze ją następnym razem. Między innymi dlatego tak istotne jest wykorzystywanie spersonalizowanych druków dla restauracji, to nie tylko kwestia ozdoby, ale też inwestycja, która na pewno się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read